INSURGENCY 2b

InsurgencyInsurgency patch 2 je tady. Tento článek měl být napsán dávno, ale technické problémy mi smazaly celý článek a já se neměl k tomu to psát znovu. 22.11.2007 - vychází dlouze očekávaný další patch na tuto dobrou gamesu. ,,Bohužel,, se na něj muselo čekání posunout o měsíc. Důvodem byla dočasná ztráta webu, kontaktu s testery atd. O to více času ale měli lidé v vývojového týmu čas na to, aby doladili chyby...

Čekalo se až do desíti do večera. Upřímně jsem čekal na officiálním kanále více lidí. Nutno podoktnout, že spousta lidí od hraní již dávno upustila z nervových důvodů - s těmahle bugy se to nedá hrát. A měli z velké části pravdu. Patch 1.1 jich měl hodně. Otázka zní, zlepšilo se toto s příchodem patche 2? Ano, ale z počátku i ne. Bylo pro mne velkým zklamáním, když se člověk konečně po půl hodině dostal ke stahování souborů, které byly bohužel z počátku pouze pro servery. Tudíž až po další hodině byl teprve uvolněn client soubor. Tento soubor je čistě plná instalace, tudíž se neinstaluje původní 1.1 patch.

 

download
 

 

 

Ten doporučuji odinstalovat. Bohužel moje první nemilé překvapení, po spuštení Ins, byla modrá smrt od mrkvosoftu, kterou jsem viděl naposledy před čtyřmy lety. (Tu jsem poté zažil během prvního testování ještě 3x). První, čeho si všimnete, při spuštění je nové intro. Poté bylo i upraveno i menu samotné hry. Tady doporučuji změnit si hned nick za který chcete hrát. Tolik hrajicích Gruntů jsem nikdy neviděl :-) Po připojení na Vás čeká první slibované překvapení. Jedná se o výběr za koho chcete hrát, již v grafické podobě. Vidíte i kdo je na serveru připojen. Vybrat si potom z amíků nebo místních.

 

zacatek

 

 

Po označení například místních, na Vás čeká druhá příjemnost. Vybrat si za jakou profesi chcete hrát a prohlédnout si i vybrané zbraně. I takové věci, jako mírná změna vizáže. Rozhodně doporučuju suspenzor :-)

 

 

vyber

 

 

Další změnou je označení taktických bodů při hraní, která znáte z mapy.

 

 

mapa

 

 

Naštěstí se tato vlastnost dá vypnout. Ale musím uznat, že toto se velice hodí pro začínající hráče. Osobně tomuto moc nefandím. Zelené svítící body jsou Vaše. Červené soupeře. Zbývající dobýváte.

 

 

strategické body

 

 

A jde se válčit. Musím uznat, že se velice zvýšila hratelnost. Je to dáno tím, že momentálně už neumíráte na jednu kulku, ale je jich do Vás potřeba mnohem víc. Což má sice zvýšit pocit větší přestřelky při střetu, ale osobně mi vadí, že i po půl zásobníku nemusíte umřít. Každý nechť opět posoudí sám. Toto testování ale bylo čerstvě po vydání, doprovázeno velice častým padáním serverů, které bylo ještě horší, než za starého patche. Záhy tvůrci vydali jasné pokyny, aby se na serverech nepoužívaly různé módy a packy třetích stran. A byla na světě další panika. Během této paniky jsem měl rozepsaný původní článek. Ale naštěstí se staly dvě věci. Tou první byl technický vápadek na mé straně a komplet reinstal a ztráta původního nelichotivého článku. A tou druhou bylo, že tvůrci během této doby vydali Hotfix na servery, který toto časté padání serverů ukončil.

 

 

server hotfix

 

 

 

Naneštěstí dlouho taktéž nebyla k dispozici varianta serveru na linux, což se odrazilo na zdejším jediném českém publicu. Ale hotfix je odzkoušen a mohu potvrdit, že padání serverů je téměř nulové - až nulové :-) Po čtyřech dnech jsem byl opět ready, abych se opět vrhl do Iráku. Za zmínku dále stojí i nové zbraně. Např.

 

 

new guns

 

 

Jejich popis a další věci popíšu v jednom z dalších článků. Hra je již plně stabilní a hraje se taktéž dobře. Další novinkou je, že se zde objevily tzv. moráĺní body. Jedná se o každé body za zabití soupeře a záporné za zabití vlastních. Což by mohlo časem sloužit k tomu samému jako v Battlefield 2 nebo ET:QW.

 

 

morální body

 

 

Ty se objeví vždy po Vaší smrti, kdy čekáte na další znovuzrození, při kterém sledujete přepínáním myší svoje spoluhráče.

 

 

pohled po smrti

 

 

Uvidíme, jak se vlastně celá věc bude vyvíjet dále. Po prvním zklamání se ke mě opět obrací dobrá stránka této hry. Jak jsem již jednou zmínil, hratelnost se zlepšila. Tudíž všem přeju dobrou zábavu, protože Insurgency za to rozhodně stojí a Insurgency 2b se již hraje hodně dobře.

Takže všem přeju dobrou zábavu, uvidíme se na serverech Pohodový

 

1

 

 

 

2

 

 

 

3

 

 

 

4

 

 

5


6

7